Övriga Orter


Origo Resurs bedriver rehabilitering med egen personal på två orter:

Origo Huskvarna

Birkagatan 36, Huskvarna  /  Smedbygatan 1B och 4B, Huskvarna
Kontakt: Rolf Gard: rolf@origoresurs.se 0706-85 95 37
Mer info>>

Origo Nässjö

Anneforsvägen 3, Nässjö
Kontakt: Irina Hagman irina@origoresurs.se 076-3073671
Mer info>>

Samarbetspartner

På sex andra orter finns samarbetsparter med liknande verksamhet. Vi arbetar självständigt i samverkan med varandra:

* Origo Hagaberg i Södertälje
Kontakt: Anders Claesson origo.hagaberg@folkbildning.net 073-918 27 34
* Origo Linköping
Kontakt: Maria Nyman, maria@origolinkoping.se 070-7632011
* Krukmakarens hus i Visby
Kontakt: Ann-Christine Karlman ann-christine.karlman@krukmakarenshus.se 073-920 64 13
* Livsglädje i Landskrona
Kontakt: karin.sjoberg@livsgladje.se 
* Hyllie Park Resurs, Malmö
Kontakt: Johan Pernryd johan.pernryd@hyllieparkresurs.se 0723-379 22 23
* Reningsborg, Göteborg
Kontakt: Ulrika Hagby atelje-spalje@reningsborg.se 070-964 14 09

 

Vill din förening starta upp en verksamhet i samarbete med Origo Resurs? Ta kontakt med vår utvecklingsledare
Johan Arvidsson johan@origoresurs.se