Orter

Origo Resurs bedriver rehabilitering med egen personal på två orter:

Origo Huskvarna

Birkagatan 36, Smedbygatan 1B och 4B Huskvarna, samt Junepassagen i Jönköping
Kontakt: Birgitta Olsson: birgitta@origoresurs.se 076-6432394

Origo Nässjö

Anneforsvägen 3 och Bandygatan 4
Kontakt: Irina Hagman irina@origoresurs.se 076-3073671

Samarbetspartners

På sju andra orter finns samarbetsparter med liknande verksamhet. Vi arbetar självständigt i samverkan med varandra:

* Origo Hagaberg i Södertälje
Kontakt: Johannes Kvissberg origo.hagaberg@folkbildning.net 076-082 24 45
* Origo Linköping
Kontakt: Maria Nyman, maria@origolinkoping.se 070-7632011
* Krukmakarens hus i Visby
Kontakt: Ann-Christine Karlman ann-christine.karlman@krukmakarenshus.se Lars lars@origoresurs.se  0498-211224
* Livsglädje i Landskrona
Kontakt: karin.sjoberg@livsgladje.se
* Origo Malmö, Hyllie Park
Kontakt: Helena Ivarsson helena.ivarsson@origomalmo.se 0723-133360

 

Vill din förening starta upp en verksamhet i samarbete med Origo Resurs? Ta kontakt med vår utvecklingsledare
Johan Arvidsson johan@origoresurs.se